طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از خدمات تیم اینترنتی سیترانت می باشد.

سلام، قبل از طراحی فروشگاه اینترنتی بهتر است با مفهوم خرید و فروش اینترنتی و فروشگاه های اینترنتی آشنا شویم.

در ادامه با مطالعه مقاله ای که در این مورد برای شما عزیزان آماده کرده ایم، با مفاهیم این صنعت پولساز آشنا خواهید شد.


خرید و فروش

خرید و فروش

خرید و فروش (در اصطلاح حقوقی: بیع) به مبادله یک کالا یا خدمت در ازای پول، گفته می شود که زمینه ای برای تجارت و کسب منفعت می باشد.

به فردی که کالا یا خدمتی را می فروشد، “فروشنده” و به فردی که در ازای پرداخت پول، خدمت یا محصولی را دریافت می کند، “خریدار” می گویند.

خرید در جوامع باستانی

خرید در تاریخ باستانآیا می دانستید که در روم باستان مرکز خرید بزرگی به نام “تراجان” وجود داشت که دارای واحدهای خرده فروشی بسیاری بود؟!

جالب است که قدیمی ترین لیست خرید نیز بر روی دیوار هادریان کشف شده است که متعلق به ۷۵ الی ۱۲۵ سال پس از میلاد مسیح است که به دست یک سرباز نوشته شده است.

از این مطلب به اهمیت خرید و فروش و مبادله تجاری و بازرگانی پی می بریم!

خرید در عصر معاصر

خرید در عصر معاصر

در زمانی که ما زندگی می کنیم خرید و فروش یکی از مهم ترین و ضروری ترین فعالیت روزانه افراد در تمام دنیا شده است.

شما برای تهیه مایحتاج زندگی خود و همچنین برای تأمین رفاه خود نیاز به خرید و افرادی نیز برای تأمین معاش زندگی خود نیاز به تولید یا ارائه خدمت و در نهایت فروش آن به شما هستند.

یک مبادله تجاری – رفاهی پر سود و عالی برای هر دو طرف.

در این مهم، خرید و فروش ها به دو صورت خرده و عمده انجام می گردد که هر کدام نتایج و انتفاع خود را در پی خواهند داشت.


خرید اینترنتی

در ایام قدیم افراد جهت خرید روزانه خود به بازارهای بزرگ شهر خود مراجعه می کردند اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی کم‌کم خرید و فروش های بازاری جای خود را به خریدهای اینترنتی و تبدیل پول کاغذی به پول الکترونیکی داد.

در این میان به زودی شاهد کم رونق شدن و کمرنگ شدن خریدهای پولی و گردش بازاری و به مراتب ازدحام و شلوغی بازارها خواهیم بود.

تیم برنرزلی

خرید اینترنتی چیست؟

خرید اینترنتی یا به اصطلاح online shopping یا خرید آنلاین، نوعی خرید است که از فروشگاه های اینترنتی انجام می گردد.

خرید اینترنتی از فروشگاه اینترنتی به این صورت است که فروشنده محصول یا خدمت خود را در معرض دیدگان کاربران اینترنت قرار می دهند؛ سپس خریدار با مقایسه و انتخاب محصول مورد نظر خود، مبلغ آن را پرداخت کرده و سفارش خود را در محل زندگی یا محل کار خود تحویل می گیرند!

اینفوگرافیک گذر زمان و نحوه آغاز فروش آنلاین و ثبت اولین خرید اینترنتی

اینفوگرافیک گذر زمان و نحوه آغاز فروش آنلاین و ثبت اولین خرید اینترنتی

  • آقای تیم برنرزلی اولین بار در سال ۱۹۹۱ تجارت الکترونیک را پایه گذاری کرد.
  • شرکت پیتزا هات در سال ۱۹۹۴ که بانکداری آنلاین ایجاد شد، اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد.
  • در سال ۱۹۹۴ پروتوکل امنیت لایه انتقال (SSL) توسط شرکت نت اسکیپ ابداع و اجرا شد و خرید اینترنتی بر روی این بستر ایجاد شد.
  • در همان سال ۱۹۹۴ شرکتی آلمانی به نام اینترشاپ (intershop) اولین سیستم فروش اینترنتی خود را ایجاد کرد.
  • در سال ۱۹۹۵ شرکت آمازون اولین و بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا شروع به فعالیت کرد.
  • در سال ۱۹۹۶ نیز شرکت ebay یکی دیگر از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی دنیا توسط آقای پیر امیدیار راه اندازی گردید.

چرا خرید اینترنتی؟

با افزایش ورود تجارت ها به دنیای تجارت الکترونیک، علاوه بر راه اندازی فروشگاه های اینترنتی توسط شرکت های بزرگ تمایل خریداران نیز به سمت خریدهای اینترنتی بیشتر شده است.

دلایل مختلفی برای این کشش می توان نام برد، از جمله آن: امکان انتخاب، بررسی و مقایسه محصول مورد نظر، سهولت خرید و نبود مشکلات خرید نظیر ازدحام جمعیت، تنوع برندها، کیفیت ها و قیمت های متفاوت و بعضاً فروشنده های پرحرف!

از دیگر مزایای خرید اینترنتی، پرداخت الکترونیک می باشد که امنیت آن نسبت به حمل پول نقد چندین برابر است.

یکی از بهترین دلایل خرید اینترنتی خرید فرامحلی ست؛ شما با چند کلیک ساده و پرداخت الکترونیکی می توانید از شهر یا حتی کشوری دیگر محصول یا خدمت خود را سفارش داده و توسط شرکت های پستی در محل زندگی خود تحویل بگیرید.

 

∴∴∴ مطالعه کنید: هنر جنگاوری در دنیای بازاریابی

 

آمار و سابقه خریدهای اینترنتی

بعد از ابداع خرید اینترنتی، این تجارت به سرعت رشد کرد؛ تا جاییکه در سال ۲۰۱۶ حجم مبادلات آنلاین در دنیا به رقمی بیش از ۱٫۷۴ تریلیون دلار رسید.

پیش‌بینی می شود این رقم در چند سال آینده به بیش از ۲ تریلیون دلار برسد.

در حال حاضر خرید و فروش اینترنتی یکی از پر رونق ترین صنایع پر سود جهان است که هر ساله شرکت ها، تولید کننده ها و فروشندگان بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

در ایران نیز از سالهای گذشته خریدهای سنتی جای خود را به خریدهای اینترنتی داده است و علاقه مردم به این نوع خریدها بیشتر و بیشتر می شود.

فروشگاه های آنلاین در دنیا دارای سهم بازاری بسیار بیشتر از فروشگاه های فیزیکی می باشند به طوری که در صدر جدول این فروشگاه ها نام فروشگاههایی نظیر  علی بابا، آمازون، ای بی، JD و راکوتن، اپل و … را می بینیم.

نیازمندی خرید اینترنتی

نحوه خرید اینترنتی

با افزایش خرید اینترنتی هنوز هم تعداد بسیار زیادی از کاربران اینترنت با این فرایند آشنا نیستند و نیاز به آموزش خرید اینترنتی دارند!!!

بنابراین در این قسمت به طور مختصر به نیازهای خرید اینترنتی اشاره می کنیم.

برای خرید اینترنتی نیاز به موارد زیر داریم:

  1. در ایران کارت بانکی عضو شبکه شتاب و برای خریدهای ارزی نیاز به کارت بانکی بین المللی همچون ویزاکارت داریم که شرکت هایی ایرانی در قبال مبلغی این خرید را به جای شما انجام می دهند و یا ویزاکارتی را برای شما تهیه می کنند.
  2. رمز دوم کارت بانکی یا رمز اینترنتی (که توسط عابربانک شعبات قابل دریافت است)
  3. CVV2 که بر روی کارت بانکی درج شده است (سه یا چهار رقمی)
  4. تاریخ انقضای کارت بانکی (بر روی کارت عابربانک درج شده است)

تا این جای کار نیازمندی اصلی خرید اینترنتی برطرف شده است.

در عصری زندگی می کنیم که داشتن یک کامپیوتر و خط پر سرعت اینترنت از موارد الزامی است پس دیگر به آن اشاره نمی کنیم.

برای خرید دو راه در پیش رو می باشد: یا در موتورهای جستجو مانند گوگل نام محصول مورد نظر خود را سرچ می کنید و بعد از دیدن محصول مورد نظر در هر فروشگاه و مقایسه بین فروشگاه ها اقدام به خرید می کنید و یا مستقیماً وارد فروشگاه اینترنتی مورد نظر خود می شوید.

بعد از انتخاب فروشگاه و محصول مورد نظر، آپشن های محصول خود را تعیین می کنید (مانند: رنگ، سایز، وزن، لوازم جانبی، و …)

سپس با اضافه کردن محصول خود به “سبد خرید” فروشگاه، به صفحه تسویه حساب رفته، بعد از تعیین محل ارسال محصول، اقدام به پرداخت آنلاین کرده و از طریق اتصال اتوماتیک سایت به صفحه پرداخت بانک خود مبلغ را به حساب فروشگاه واریز می کنید و بعد از مدتی محصول خود را دریافت می کنید.

خرید اینترنتی از نگاه مردم، ترس ها و امیدها:

ترس مردم از خرید اینترنتی

طبق نظرسنجی های انجام شده، سهولت در خرید و عدم حمل کالا، تنوع انتخاب، قیمت های پایین تر از عوامل مهم و دلایل اصلی خریدهای اینترنتی از دیدگاه مردم بوده است.

اما در این میان افراد ترس هایی هم از خرید اینترنتی داشته اند نظیر: اطمینان نداشتن به همه فروشگاه های اینترنتی، کلاهبرداری برخی افراد متقلب، اجناس بی کیفیت، تحویل طولانی و …

در ایران رفته رفته تعداد فروشگاه های اینترنتی بیشتر می شود.

این هشدار را به شما می دهیم که برای خرید اینترنتی خود از فروشگاه های اینترنتی معتبر خرید کنید.

و همچنین این نوید را می دهیم با تدابیری که سازمان های مربوطه مانند وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات و پلیس فتا اندیشیده اند، حتماً از فروشگاه هایی خرید کنید که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند.

برای آشنایی بیشتر با این نماد به سایت www.enamad.ir مراجعه نمایید.

با خرید از فروشگاه های دارای نماد ریسک خرید اینترنتی به شدت کاهش می یابد و تمام فعالیت های خرید و فروش اینترنتی قابل پیگیری قضایی هستند.


در ادامه مقاله به مفاهیم فروش و فروش اینترنتی می پردازیم.

فروش اینترنتی چیست؟

کاربران در اینترنت و فروشگاه های اینترنتی چه چیزی را می خرند؟ در قبال هر خرید اینترنتی، مطمئناً یک محصول یا یک خدمت وجود دارد که نیاز کاربر خریدار را رفع می کند.

فروشندگان، بازاریابان، تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات فیزیکی خود را مانند: محصولات دیجیتالی، پوشاک، خوراکی و … به خریداران اینترنتی عرضه می کنند.

دیگر فروش های اینترنتی نیز محصولات غیرفیزیکی و دانلودی است، مانند: نرم افزار، کتاب الکترونیک، بازی های رایانه ای، فایل های آموزشی و … که توسط افراد متخصص، اساتید، معلمان، طراحان و … در سطح اینترنت و در یک فروشگاه اینترنتی به فروش می رسند.

فروش اینترنتیچرا فروش اینترنتی؟

در ایام قدیم افرادی که دارای محصولی بودند باید در مغازه یا کارخانه خود می نشستند تا مشتری مورد نظر به آنها مراجعه کند؛ توجه داشته باشید که در فروش سنتی اکثر مواقع فروش ها محلی و حداکثر در یک شهر انجام می شد.

اما با وجود فروش اینترنتی، فروشندگان می توانند محصولات یا خدمات خود را در شهرها و کشورهای دیگر نیز عرضه کنند. این کار باعث افزایش چندین برابری سود حاصل از فروش خواهد شد.

در این نوع تجارت دیگر نیاز به محل خاصی نیست، مگر در فروش های سطح بالا جهت انبار محصولات. همچنین نیازی به پرداخت قبض های مختلف هم نخواهد بود.

با این اوصاف چرا فروش سنتی؟! و چرا درگیری مالی در فروش سنتی؟!!

آمار و سابقه فروش اینترنتی

در سال های اخیر شاهد بوده ایم که فروشگاه های سنتی بزرگ از اینکه سهم بازارشان کم شده و دیگر نمی توانند قیمت های بیشتری را از مردم بگیرند عصبانی شده اند!!!

اما این معدود افراد نیز به زودی وارد این جرگه خواهند شد و دیر یا زود دست به دامن فروش اینترنتی و تحویل اجناس با کیفیت می شوند 🙂

در حال حاضر در ایران سهم خریدهای اینترنتی بسیار فراتر از حد تصور! نسبت به خریدهای سنتی است؛ به طوری که فقط یکی از فروشگاه های اینترنتی بزرگ در ایران روزانه میلیاردها تومان سود به دست می آورد و سودهای بسیاری را هم به تأمین کنندگان خود می دهد.

نیازهای فروش اینترنتی

بسیار جالب است که نیازها و مواد اولیه شروع کسب و کار اینترنتی بسیار کمتر و کم هزینه تر از فروش سنتی است.

برای شروع فروش اینترنتی علاوه بر کامپیوتر و اینترنت پر سرعت، نیاز به یک سایت فروشگاهی، کمی دانش کامپیوتر و اینترنت، محصول یا خدمات و یا عقد قرارداد با تأمین کنندگان دارید. همین!!!

فروش اینترنتی از نگاه مدیران، صاحبان مشاغل و تمام افرادی که خدمتی را برای ادائه دارند

طبق بررسی های انجام شده و تجربه من در امر ساخت فروشگاه های اینترنتی و صحبت هایی که با مدیران اصناف و صنایع مختلف داشته ام؛ تمام مدیران به این موضوع اذعان داشته اند که:

با فراگیر شدن تب اینترنت در کشور و اقبال مردم به خریدهای اینترنتی و کاهش حجم مبادلات سنتی و همچنین سودهای فوق العاده فروش اینترنتی و گستره جهانی کسب و کارهای آنلاین، باید به سرعت و البته با دقت وارد این دنیا شوند.

در حالیکه در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام افرادی (حتی کم سن و سال) هستند که با فروش اینترنتی محصول خود ماهانه میلیون ها تومان سود به دست می آورند، پس نباید به راحتی از کنار این تکنولوژی عجیب! عبور کرد.

اکثر افرادی که در فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود هستند از ترس های خود نیز می گویند: که نحوه مدیریت این کسب و کار را نمی دانند! اما ما به شما این امید را می دهیم که اگر نحوه فعالیت و راه اندازی یک فروشگاه و اداره آن را نمی دانید؛ ما در کنار شما هستیم تا با تجربه ای که داریم فروشگاهی برای شما تهیه کنیم و نحوه مدیریت آن را به شما یاد بدهیم.


سیترانت | متخصص طراحی و سئو فروشگاه اینترنتیسیترانت چیست؟

با مطالعه مقاله ی بالا مطمئناً به اهمیت ورود به دنیای دیجیتال و شروع فعالیت های تجاری آنلاین پی برده اید.

دنیای مجازی دارای فضایی بی نهایت برای کسب سودهای بسیار بسیار زیاد و حلال است که این ورود به این دنیای پر زرق و برق نیاز به یک راهنمای متخصص دارد.

تیم اینترنتی سیترانت | متخصص طراحی و سئو فروشگاه اینترنتی با توجه به سابقه فعالیت مدیران و اعضای تیمش در طراحی سایت های اینترنتی مختلف کار خود را منحصراً در ایجاد فروشگاه های اینترنتی آغاز کرده است.

سیترانت خیال شما را برای شروع و راه اندازی فروشگاهتان راحت کرده و صفر تا صد این کار را برعهده گرفته است.

ما فقط در زمینه فروشگاه اینترنتی کار می کنیم تا مدیران فروشگاه ها خیالشان از سابقه فعالیت ما راحت باشد.

شما می توانید نمونه کارهای ما را با کلیک روی همین جمله مشاهده کنید.

ما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی شما پکیج های مختلفی را با توجه به بودجه شما آماده کرده ایم که می توانید در صفحه زیر آن ها مشاهده و انتخاب کنید.

پکیج طراحی فروشگاه اینترنتی

تیم سیترانت | متخصص فروشگاه های اینترنتی به شما این اطمینان را می دهد که در تمام مراحل راه اندازی و اداره فروشگاه اینترنتی در کنار شما باشد.

همچنین اگر شما صاحب فروشگاه اینترنتی هستید و نیاز به یک تیم متخصص برای پشتیبانی فروشگاه اینترنتی خود دارید به لینک زیر مراجعه نمایید.

پکیج پشتیبانی فروشگاه اینترنتی

در تمام مراحل موفق باشید و به سودهایی برسید که هر روز شگفت زده باشید 🙂